Hírek

20 nov
A Debreceni Egyetemre látogatott az Európa Tanács monitoring bizottsága
Az intézményt fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumával találkozott és egyeztetett az Európa Tanács monitoring bizottsága. George Papandreou görög képviselő hasznosnak ítélte a találkozást, és hangsúlyozta, olyan megoldáson dolgoznak, amely mindenki számára elfogadható.
20 nov
Megszűnt a látogatási tilalom
November 19-től ismét lehet látogatni a betegeket a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campus Belgyógyászati Klinika "D" épület ápolási osztály „A” és „B” részlegén. A korábban elrendelt teljeskörű látogatási tilalmat keddtől feloldották.
20 nov
Bemutatkozott a tudományos utánpótlás
A Magyar Tudomány Ünnepe programsorozathoz kapcsolódva idén már ötödik alkalommal szervezte meg a Debreceni Egyetem (DE) szakkollégiumainak konferenciáját az intézmény Tudományos Igazgatósága. A keddi szakmai találkozón több mint negyven előadásban számoltak be a fiatal tehetségek kutatásaik legfrissebb eredményeiről.
19 nov
Új Kiváló Kutatási Infrastruktúrák a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Egyetem újabb kutatóegységei kerültek a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal legjobb infrastruktúrával rendelkező hazai kutatóhelyei közé. Így már a DE 11 kutatóintézménye szerepel a legkiválóbbakat felsorakoztató Nemzeti Kutatási Infrastruktúrák között.
19 nov
Európa legjobbjai között a Gyógyszerésztudományi Kar kutatója
A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar Molekuláris és Nanogyógyszerészeti Tanszék adjunktusa kapta idén Magyarországról a Danubius Young Scientist Award 2024 nemzetközi díjat. Rusznyák Ágnes elsősorban a ciklodextrinek celluláris hatásait, valamint RNS hordozóképességét kutatja. Eredményei több tudományos szaklapban is megjelentek.
19 nov
További együttműködéseket szorgalmaz Üzbegisztán nagykövete
Kutatásfejlesztési projektekről, a meglévő kapcsolatok szélesítéséről, valamint a Debreceni Egyetemen tanuló üzbég hallgatók számának növelési lehetőségeiről tárgyalt a közép-ázsiai állam nagykövete Szilvássy Zoltán rektorral. Oybek Shakhavdinov a megbeszélést követően hazája hallgatóival is találkozott.
19 nov
Ismét kitárja kapuit a tudósok klubja
A társadalom javát szolgáló, nemzetközi szinten is innovatív kutatások eredményeit osztják meg a GTIDEA Publikációs Díjjal elismert szakemberek csütörtökön a Kenézy-villában. Az intézményt fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány (GTIDEA) Journal Club sorozatának következő alkalmán az orvos-, az élelmiszer-, a gyógyszerész- és a bölcsészettudomány területén elért tudományos eredményeiket ismertetik a díjazott kutatók.
18 nov
Csaknem kétmilliárd forint nemzetközi kutatási együttműködésekre
A Debreceni Egyetem öt pályázatát támogatja a modellváltó felsőoktatási intézmények nemzetközi léptékű kutatásaihoz kapcsolódó HU-rizont program. Az új támogatási rendszer nyerteseit Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter a Debreceni Egyetemen jelentette be.
18 nov
Épített örökségünkről a Science Caféban
Debrecen átalakuló építészeti öröksége címmel Vadász Márton, a Történelmi és Néprajzi Doktori Iskola doktorandusza tart előadást a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatában. A Science Cafe november 20-án, szerdán 17 órától várja az érdeklődőket a Nagytemplom mögötti Emlékkertben a Karakter 1517 Könyvesbolt és Kávézóban.
18 nov
Lilában a koraszülöttekért
Magyarországon évente mintegy nyolcezer gyermek koraszülöttként, a terhesség 37. hete előtt jön a világra. Az újszülöttek és családjaik küzdelmeire hívják fel a figyelmet minden évben, november 17-én, a koraszülöttek világnapján, melyhez a Debreceni Egyetem idén is csatlakozott. Az intézmény több épületét a reményt és a kitartást szimbolizáló lila fénnyel világították meg, a neonatológián korábban ápolt koraszülötteket és szüleiket pedig egy családi programon

Oldalak