Hírek

01 ápr
A földrajz sokszínűségét mutatják be
Idén is csatlakozott a Debreceni Egyetem Földtudományi Intézete az európai földrajzi társaságokat összefogó EUGEO nemzetközi eseménysorozatához. Április 4-én, pénteken, a Földrajz Éjszakáján izgalmas programokkal, interaktív bemutatókkal és érdekes előadásokkal várják az érdeklődőket.
01 ápr
Megválasztotta nem akadémikus képviselőit az MTA
A Debreceni Egyetem 15 oktatója 13 tudományterületen vehet részt nem akadémikus tagként a Magyar Tudományos Akadémia köztestületének közgyűlésein. Az új, nem akadémikus képviselők három éven át látják el feladataikat.
31 már
35 éve tudják, mi kell a mosolyhoz
Harmincöt éves a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány, amely a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekhematológiai-onkológiai Részlegén kezelt betegek gyógyulását támogatja. A civil szervezet több mint három évtizedes tevékenységét, eredményeit és legfontosabb eseményeit az évforduló alkalmából megjelent ünnepi kiadvány, illetve a Csapó utcai bevásárlóközpontban nyílt kiállítás mutatja be az érdeklődőknek, a jelenlegi és a jövőbeli támogatóknak.
31 már
Új doktorait köszöntette az egyetem (videóval)
Esküt tett és átvehette a PhD-fokozat megszerzését igazoló oklevelét a Debreceni Egyetem (DE) 96 frissen avatott doktora. A Főépület Aulájában szombaton rendezett ünnepség keretében adták át a habilitált doktori címeket, valamint a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány (GTIDEA)–Debreceni Egyetem Publikációs Díjakat.
31 már
Konferencia az életvégi emberi méltóságról
A visegrádi országok hospice-palliatív ellátással kapcsolatos jó gyakorlatait, nemzetközi tapasztalatait mutatták be a Debreceni Hospice Alapítvány szakmai tanácskozásán a DAB Székházban. Kossa György, a Debreceni Egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumi elnöke szerint a Debreceni Egyetem szakemberei példát mutathatnak azzal, amit a végstádiumú daganatos betegekért tesznek.
28 már
A jövő diplomatáit keresik Debrecenben
A Magyar Diplomáciai Akadémia gimnáziumoknak szóló Start Akadémia PályaPanoráma Programja keretében szervezték meg a III. Mini Edukációs Szakmai Napot a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumában és Általános Iskolájában pénteken. A rendezvény keretében a régió mintegy hatszáz, a DE gyakorló gimnáziumának csaknem kétszáz hallgatója workshopokon vehettek részt és megismerkedhettek a térség több mint harminc vállalatával.
28 már
Vár a diplomácia világa
Idén is meghirdeti Diplomataképző Programját a Magyar Diplomáciai Akadémia (MDA). Az ősszel induló képzés egyedülálló lehetőséget kínál a diplomáciai pályán való elhelyezkedéshez. A programra április 5-től lehet jelentkezni. A képzés részleteiről Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium miniszterhelyettese, valamint Pacsay-Tomassich Orsolya, az MDA elnöke pénteken a Debreceni Egyetemen tartott tájékoztatót.
28 már
Megjelent a Debreceni Szemle
A folyóirat idei első száma is érdekes, interdiszciplináris válogatást kínál a tudományos élet újdonságaiból. A kiadványban – többek között ¬– irodalmi aktualitásokról, űrkutatásról, a színházi élet érdekességeiről és Debrecen épített örökségéről is olvashatnak az érdeklődők. A Debreceni Szemle ezúttal az önkormányzat támogatásával a város napja alkalmából jelent meg.
28 már
Ahol a prototípusok életre kelnek
Az Innovációs Ökoszisztéma Központ ImpactLab-Makerspace laborjában hétről hétre találkoznak az egyetemisták ebben a félévben is a 3D technológiákkal: a meghirdetett négy tantárgy mellett specifikus workshopsorozatokon is elindulhatnak a fiatalok a prototipizálás útján.
28 már
Egyetemi Élet – fenntarthatóság, kvíz és sport a témák között
Miként kellene átalakítani napjaink élelmiszerelőállítási rendszerét ahhoz, hogy az hosszú távon is fenntartható maradjon, kik lettek a Bölcsészettudományi Kar kvízbajnokai és melyik városi közpark a legszebb – egyebek mellett ezekről lehet olvasni a Debreceni Egyetem lapjának új kiadásában. Az Egyetemi Élet a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa centenáriumi évének tavaszi sorsolásáról is beszámol.

Oldalak