24 jan
Az egészség központja lesz a Főnix
Mozgásszervi állapotfelméréssel, edzésélettani előadásokkal és prevenciós mozgástani foglalkozásokkal is készülnek a DE sporttudományi szakemberei a következő FőnixFittre. Háromezer négyzetméteren standok és a legjobb erőnléti edzők várják majd a látogatókat.
24 jan
Dobogós helyen a pótfelvételiben is
Megjelentek a keresztféléves felvételi ponthatárai a felvi.hu oldalon: a Debreceni Egyetemre 359 jelentkező jutott be. A legtöbb hallgatót a GTK vette fel (131), ezt követi a MK (80), valamint a MÉK (75).
23 jan
Újdonságok a Hipertónia Napon
Az ország legnagyobb magasvérnyomás-betegséggel foglalkozó szakmai konferenciáját tartják január 25-én a Debreceni Egyetem Aulájában. A XVII. Regionális Hipertónia Napon a diagnosztika és a terápia újdonságai mellett egy applikációt is bemutatnak a szakembereknek.
21 jan
Példamutató adomány
Csontvelővizsgálatra alkalmas tűket kapott a Debreceni Egyetem Gyermekklinika gyermekhematológiai részlege. Az eszközöket abból az összegből szerezték be, amit a Szepesi Kertészet vásárlói adományoztak a Remény a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány javára.
20 jan
DE ÁOK: élen a hazai orvosképzésben
Okostankönyvek, high-tech szimulációs laborok, barátságos campus és nemzetközileg elismert oktatók – ez a záloga annak, hogy a Debreceni Egyetem élen jár a hazai orvosképzésben. Jelentkezz az ÁOK-ra és tanulj hazánk első számú orvosképző egyetemén!
20 jan
Science Café – tudományról könnyedén
A vízimadarak élete, haszna, hasznosítása áll a Debreceni Egyetem ismeretterjesztő sorozatának idei első rendezvényének középpontjában. A „Vízimadarak hasznáról, avagy hogyan játszanak szerepet a növények terjedésében?” címmel Lovas-Kiss Ádám tart előadást.
17 jan
Egyetemi tudás a haza szolgálatában
Tudományos, védelmi és innovációs kihívások címmel tartott szimpóziumot a Debreceni Egyetem és a Magyar Honvédség csütörtökön. A szakmai tanácskozáson a magyar haderő modernizációjáról és az ahhoz kapcsolódó kutatás-fejlesztési témákról egyeztettek a szakemberek.
16 jan
Gazdasági partnertalálkozó - VIDEÓVAL
A Debreceni Egyetem meghatározó partnerei, kormányzati és gazdasági szereplők körében ismertette a tavalyi eredményeket és a 2020-as terveket Bács Zoltán kancellár. Az évindítón előadást tartott Palkovics László innovációs és technológiai miniszter.
15 jan
Kínai kutatópartner a TTK-n
A kínai „Egy övezet, egy út” kezdeményezéshez kapcsolódóan írt alá együttműködést a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara a sanghaji Donghua Egyetem két karával a kínai delegáció négynapos debreceni látogatása során.
15 jan
A LEGek egyeteme
LEGszélesebb képzési kínálat, LEGnagyobb gólyatábor, LEGtöbb külföldi hallgató, LEGmodernebb infrastruktúra, LEGsikeresebb egyetemi sportklub – felsorolni is nehéz, miért a LEGjobb választás a Debreceni Egyetem.