11 aug
Csodás Debrecen, csodás egyetem
A Debreceni Egyetem is szerepel majd a 2020-as Csodás Magyarország kampányfilmben, amelyet a napokban forgattak a Magyar Turisztikai Ügynökség megbízásából a cívisvárosban.
06 aug
Tízezernél több diplomát adott ki a DE
Hamarosan végéhez ér a nyelvvizsga hiánya miatt visszatartott diplomák kiadása a Debreceni Egyetemen. Az intézmény több mint 11 ezer ilyen oklevelet juttat el az egykori hallgatóknak, csaknem 1500 diploma vár még a gazdájára.
05 aug
Játékvezetők döntéseit vizsgálták
A fiatal kézilabda játékvezetők mentális képességeivel kapcsolatban készített felmérést a Debreceni Egyetem. A kutatás eredményéről tizenkét oldalas tanulmány jelent meg, tapasztalatait a hazai és a nemzetközi kézilabda szövetség is hasznosítja majd a képzéseiben.
31 júl
Babafészek a koraszülötteknek
A Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikája a koraszülöttek fizikai és idegrendszeri fejlődését segítő textil eszközöket kapott az Alapítvány az Alapítványokért Plüss Kommandójától. A több mint egy millió forint értékű adományt pénteken adta át.
30 júl
Élni segítenek a betegeknek
A Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Nappali Kórházában a terápia fontos része a kézműves foglalkozás. A sikerélmény növeli a betegek önbecsülését, ami segíti visszailleszkedésüket a társadalomba. A gondozottak alkotásaiból most kétnapos vásárt rendeztek az intézményben.
29 júl
Űrkutatás a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Egyetem hat kutatócsoportjának tagjai mutatták be az űrkutatáshoz kapcsolódó tudományos eredményeiket a mádi Borsay Kastélyban rendezett workshopon. A DE SPACE programban az űrutazás emberi szervezetre kifejtett hatásait, valamint technikai feltételeit vizsgálják.
28 júl
Egy rendkívüli tanév eredményei
Kiváló eredménnyel zárta a tanévet a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium és Általános Iskolája, amely a rendhagyó időszakban is megőrizte pozícióit az oktatási intézmények országos rangsorában. Idén is jelentős volt a túljelentkezés az egyetem gimnáziumában és általános iskoláiban.
24 júl
Stadionos évzáró két percben
A diplomaosztók legemlékezetesebb pillanatait örökítette meg a Debreceni Egyetem Multimédia és E-learning Technikai Központja. A rendhagyó tanévzárók eseményeit rövid klipbe sűrítették.
24 júl
Élvonalban a Debreceni Egyetem
Az általános felvételi eljárást követően összesen 6127 elsőéves kezdi meg felsőoktatási tanulmányait szeptembertől a Debreceni Egyetem magyar nyelvű képzésein. Az ebben a naptári évben felvételt nyert hallgatók száma a pótfelvételivel és a határon túli felvételivel együtt több mint 9 ezer lehet.
21 júl
oDEon: Jubileumi évadtervek
20. évadát kezdi az oDEon- ZeneTheatrum. Az egyetem zenés színháza saját bemutatókkal, vendégelőadásokkal, neves hazai színészekkel, és újdonságként zenés beszélgetésekkel várja a nézőket.