Hírek

04 ápr
Rakonczay Gábor az oDEonban: a határaink a fejünkben vannak
Hetvenöt nap, 5123 kilométer az Atlanti-óceánon a Kanári szigetektől Antigua és Barbudáig – Rakonczay Gábor extrém-sportoló mesélt egyedülálló útjáról csütörtökön az oDEon színpadán. A Debreceni Egyetem színházában a kétszeres Guinness-világrekorder beszélt a mentális és a fizikai felkészülés mellett a kritikus pillanatokról, illetve arról is, miért érezte minden megpróbáltatás ellenére ezt az útját teljesen kereknek.
04 ápr
A jog tudománya, a mindennapok joga
A jogtudomány területén elért kutatási eredményeiket ismertették a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar Praetor Szakkollégiumának hallgatói egy tudományos konferencián. Ezzel párhuzamosan jogi retorikai versenyt is tartottak a jogi karon.
04 ápr
Univerzum: új generációs tejitalok a DE élelmiszer-fejlesztőitől
Négy hazai gabonaféléből készültek azok a növényi alapú tejitalok, puding- és tejberizs-helyettesítők, melyeket a Debreceni Egyetem két kutatója fejlesztett ki. A termékek nemcsak finomak és egészségesek, de előállításuk is gazdaságos, fenntartható. Részletek a DE M. Tóth Ildikó Sajtóközpont saját gyártású tudományos, ismeretterjesztő sorozatának legújabb riportjában.
04 ápr
Családanyák a tudományos életben
A Debreceni Egyetem (DE) öt fiatal munkatársnője is nyertese annak a pályázatnak, amelyet kisgyermeket nevelő kutatók támogatására hirdetett meg a Magyar Tudományos Akadémia. Az összeget publikáció közzétételére, valamint az MTA doktora cím megszerzéséhez szükséges értekezés megírására lehet fordítani.
04 ápr
Új, egynapos sebészeti műtővel bővült a Sebészeti Klinika
Egynapos sebészeti ellátásban elsősorban emlő- és pajzsmirigyműtéteket végeznek abban az új műtőben, amelyet a napokban adtak át a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Sebészeti Klinikáján. Az új műtőhelyiségben a tervek szerint évente mintegy ezer beavatkozást végeznek majd.
04 ápr
Innováció: a magyar versenyképesség kulcsa
Innováció nélkül nem lehetséges tartós, erős gazdasági növekedés, fejlődés. Teendő akad bőven ezen a területen – hangsúlyozta Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora, a Magyar Innovációs Szövetség Észak-alföldi Regionális Képviselet igazgatója csütörtökön azon a tanácskozáson, amit a Hajdú-Bihar Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezett az innovációról helyi vállalkozásoknak.
03 ápr
Európai összefogással a sportinnovációért
A Debreceni Egyetem az oktatás, a kutatás és a társadalmi szerepvállalás mellett a gazdasági életben is egyre nagyobb szerepet játszik, az egyetemi tudás pedig segíthet a sportinnováció területén működő kis- és középvállalkozásoknak abban, hogy a kezdeti lépések minél könnyebbek legyenek – hangzott el az I3-INSHAPE pályázat nemzetközi partnertalálkozóján, melynek Debrecen adott otthont.
03 ápr
Misszió és kutatás a klasszikus zene szolgálatában
Hiánypótló kutatást végzett a Debreceni Egyetem hallgatóinak klasszikus zenéhez fűződő viszonyáról a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar professzora. Váradi Judit a kar klasszikus zenei hangversenyekre épülő kurzusán résztvevő hallgatókat kérdezte arról, minek köszönhetően kerültek közelebb a műfajhoz, és milyen hatást gyakoroltak rájuk a koncertélmények.
02 ápr
Jubilált a Konfuciusz Intézet
Emlékünnepséget rendezett fennállásának ötödik évfordulója alkalmából a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Konfuciusz Intézete. Az eseményt az intézmény, a kar vezetői, az intézet oktatói mellett megtisztelte jelenlétével a Tiencsini Idegennyelvi Egyetem vezetése és a Kínai Népköztársaság Budapesti Nagykövetségének tanácsosa is.
01 ápr
A földrajz sokszínűségét mutatják be
Idén is csatlakozott a Debreceni Egyetem Földtudományi Intézete az európai földrajzi társaságokat összefogó EUGEO nemzetközi eseménysorozatához. Április 4-én, pénteken, a Földrajz Éjszakáján izgalmas programokkal, interaktív bemutatókkal és érdekes előadásokkal várják az érdeklődőket.

Oldalak