Vezetői kinevezések a Debreceni Egyetemen
Rektorhelyettesi, dékáni és főigazgatói megbízásokat adtak át a Debreceni Egyetemen. A megbízóleveleket Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár adta át csütörtökön a Debreceni Egyetem Főépületének Rektori Tanácsterében.
Elismerés a kiváló munkáért
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ munkatársainak kimagasló teljesítményét díjazták az intézmény Semmelweis-napi ünnepségén csütörtökön. Július 1-je az anyák és csecsemők megmentőjének, Semmelweis Ignác születésének évfordulója, egyben a magyar egészségügy napja.
Tisztelgés a neves agrárprofesszor előtt
Iskolateremtő tanárára emlékezett a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar. Kerpely Kálmán akadémikus, volt debreceni gazdasági akadémiai igazgató halálának 82. évfordulója alkalmából koszorúzással tisztelgett a DE MÉK doktori iskolája és szakkollégiuma a Böszörményi úti campuson.
Megjelent a júniusi Egyetemi Élet
Hogyan alakult ki az Egyetemi téri park jelenlegi formája? Miként viselkedhetünk környezetbarát módon egy zenei fesztiválon? Mi az észak-európai országok sikerességének titka? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre kaphatunk választ az Egyetemi Élet friss számából.
Új akadémiai doktorok a DE-n
Nyolcvanan, köztük a Debreceni Egyetem (DE) 14 kutatója nyerte el 2021-ben a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) doktora címet. A kiemelkedő tudományos munkásságukat doktori műben összegző és sikeresen megvédő kutatók kedden vehették át a rangos cím megszerzését igazoló oklevelet az MTA Székház Dísztermében rendezett ünnepségen.
Tisztelet a „lombikbabáknak”
Családfát ültettek a lombikprogramban született gyerekek tiszteletére a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Asszisztált Reprodukciós Centrumánál. Az ország egyik legmodernebb műszerparkkal felszerelt intézményében évente mintegy 1300 beültetést végeznek. A centrumban rendezett szerdai ünnepségen emléktáblát helyeztek el a családfánál, a megszületett gyerekek és szüleik részvételével.
A csemegekukorica mint healthy food
A csemegekukorica termésmennyiségének növelése és minőségének javítása a célja a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Növénytudományi Intézet, valamint az Általános Orvostudományi Kar Farmakológiai Intézet közös kutatásának. A 2021-ben indult projekt eddigi eredményeiről szakmai workshopon számoltak be a szakemberek.
Zárva lesznek a szakrendelők
Július elsején, Semmelweis-napon szünetelnek a szakrendelések a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Nagyerdei és Kenézy Gyula Campusán, illetve a Bethlen utcai Járóbeteg Szakellátási Központban. A sürgősségi ellátás azonban folyamatos lesz.
Oltás csak péntekenként
A járvány visszahúzódása és a magas átoltottság miatt a jövő héttől csak péntekenként lehet kérni a koronavírus elleni vakcinát a kórházi oltópontokon. Ennek megfelelően a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Járóbeteg Szakellátási Központ Bethlen utcai épületében működő oltópont is csak a pénteki napokon tart nyitva.
Hogyan „tanulnak” a gépek?
A gépi tanulást irányító algoritmusok mechatronikai, gépészeti és járműmérnöki területen történő alkalmazásáról tartott előadásokat a Debreceni Egyetem Műszaki Karán Botzheim János, az ELTE-Bosch Mesterséges Intelligencia Tanszék vezetője.